Ako urobiť niečo pre seba

Ako urobiť niečo pre seba

Prečítajte si článok o tom, ako urobiť niečo pre seba. Ak robíte niečo pre seba, pristupujete k sebe láskou a s láskou sa o seba staráte. Prečítajte si 5 tipov ako urobiť  niečo pre seba a naučiť sa mať viac rád

Pochváľte sa

Pozrite sa na seba do zrkadla alebo si len tak zatvorte oči a spomeňte si na niečo, čo sa vám podarilo. Spomeňte si na niečo, v čom ste dobrý. Predstavte si niečo, v čom sa odlišujete od ostatných. Vymyslite si niečo, čo je na vás jedinečné. A teraz sa za to pochváľte! Povedzte si, aký ste šikovný, že sa vám podarilo dosiahnuť to a to. Oceňte sa, aký ste výnimočný za to, že práve v tomto ste odlišný od ostatných. Pochváľte sa a buďte sa seba hrdý! A majte sa za to radi!

Doprajte si starostlivosť

Najrýchlejšou cestou, ako urobiť niečo pre seba, je dopriať si starostlivosť. Postarať sa o to, aby vám bolo príjemne a nečakať na to, že to pre vás urobí niekto iný. Zamyslite sa, čo by vám urobilo naozaj radosť. Čo by ste si chceli dopriať, kúpiť. Čo by bolo pre vás odmenou. Pri čom by ste si oddýchli. Povedzte aspoň 5 vecí, ktorými by ste chceli sama seba rozmaznať. A potom si vyberte jednu z nich a choďte do toho. Zavolajte kamoškám, kaderníčke, masérke, do hotela, choďte do obchodu alebo čokoľvek to je. A dajte si to pre istotu do kalendára, aby ste na to nezabudli.

Hovorte so sebou pekne

Toto pozná asi každý z nás, ten vnútorný hlas, ktorý na nás hovorí škaredo. Si ty ale stará sprostá krava. Ty si taký neschopný, nič nedokážeš. Nikdy sa Ti nič nepodarí. Si úplne na nič. A pozri aký máš zadok. A teraz STOP! Zastavte tieto myšlienky a naučte sa urobiť niečo pre seba. Obráťte všetky slová na pekné! Za každých okolností, aj kebyže to možno nie je pravda (resp. vy si myslíte, že to nie je pravda). Jednoducho sa naučte povedať o sebe a sebe samému niečo pekné. Oceňte aj ten veľký zadok! 🙂

Vždy ste urobili čo bolo vo vašich silách

Pokiaľ žijete vo večných výčitkách voči sebe samým, ako ste mohli alebo mali vtedy (pred 100 rokmi) urobiť niečo inak, tak vám poviem len jednu vec. Vždy a za každých okolností ste urobili to, čo ste v tom čase a v tej situácií urobiť mohli, vládali, dokázali. Vždy ste použili všetky svoje vedomosti, silu a energiu, aby ste z každej situácie vyťažili maximum. Ak neskôr máte pocit alebo vám niekto hovorí, že veď to si mal urobiť/povedať toto alebo hento, kašlite na to. Kebyže ste vtedy schopný urobiť viac, tak to určite urobíte. Pamätajte na to, vždy každý z nás robí svoje osobné maximum. Pokiaľ sami seba dokážete pochopiť a ospravedlniť, lebo viete, že ste nedokázali urobiť viac, tak si dláždite cestu k tomu, ako urobiť niečo pre seba a mať sa viac rád.

Stojte si za svojim

Stojte si za svojim a naučte sa povedať nie. Mohlo by sa zdať, že sa to ľahšie povie ako spraví. Ale začnite, stojte si za tým, čo chcete. Buďte len tam, kde chcete. Choďte len tam, kde chcete. Plňte si len tie povinnosti, ktoré chcete. Zaplňte si svoj kalendár len tak, ako vy chcete. Trávte svoj voľný čas tak, ako len vy chcete.  Ak sa vám to zdá nemožné, začnite malými krôčikmi. Počas toho, ako sa budete učiť povedať nie, sa naučíte aj veľa o sebe. Uvedomíte si, čo je pre vás dobré. Zistíte, čo naozaj chcete.  Naučíte sa ako urobiť niečo pre sebe. A v konečnom dôsledku sa začnete mať viac radi! 🙂

P.S. Ak chcete  dostávať ďalšie tipy  na osobný rozvoj, čítanie alebo cestovanie, pridajte sa k nám do facebookovej skupiny Kaviarňový klub.
P.S2. Dajte článku like a zdieľajte ho na Facebooku, aby o ňom vedelo viac ľudí 🙂
P.S3. Online kurz Žiarovka mysle spolu s minikurzom Moje lepšie JA je tiež výbornou cestou k tomu, ako sa naučiť mať sa viac rád a urobiť niečo pre seba. Neváhajte, využite jedinečnú akciu nižšie, získajte teraz jeden z nich ZDARMA.

Robte týchto 10 vecí a majte skvelý život!

Zadajte svoj email a stiahnite si  svoj zoznam ZDARMA