fbpx
Čo chcem

Ako zistiť čo chcem robiť

Ako zistiť čo chcem robiť je téma stále aktuálna 🙂

Myslím, že veľa návodov, ako zistiť  čo chcem a nájsť nejaké tie odpovede môžete tiež v knižke od Johna Williamsa. Knižka nesie  názov Ako robiť čo vás baví a dostať za to zaplatené. V tomto článku nájdete 5 najlepších tipov, ako na to.

Herný zápisník

Ak chcete zistiť čo vlastne chcete robiť a zároveň sami seba lepšie spoznať, zožeňte si svoj herný zápisník 🤩. Nie, nie je treba teraz hľadať na google ani inde po internete, že kde to predávajú. Bude Vám stačiť obyčajný zošitok, malý či väčší, záleží na Vás. V podstate bude dobrý aj mobil. Alebo jednoducho čokoľvek, kam je možné robiť si poznámky.

Keď už máte svoj herný zápisník, zábava sa môže začať 🥳 Pozorujte sami seba, pozorujte svoje okolie. A začnite si zapisovať všetko, čo Vás baví. Spisujte si všetko, čo je pre Vás zaujímavé. Všetko, čím by ste radi trávili svoj čas. Všetko, čomu by ste radi venovali svoju energiu. Zapisujte a zapisujte. Váš herný zápisník nech je pre Vás zábava. 🛤

Najskôr zistite, čo by ste chceli robiť a až neskôr začnete zisťovať, ako si za to nechať platiť 🙂

Milionársky test

Chceli by ste napríklad žiť ako milionári? 💰💰💰 Viete čo? Tak si to najskôr vyskúšajme! Spravme si spolu Milionársky test 🤩 Tento test je jednoduchý a v podstate sa skladá len z 2 otázok. Tak poďme na to, položte a zodpovedajte si ich jednu po druhej.

 1. kebyže už som milionárom, chcela by som dnes urobiť to, čo sa chystám urobiť?
 2. Kebyže mám prázdny diár a všetky peniaze, ktoré si len môžem priať, ako by som chcel/a využiť tento deň?

Tak čo? Čo hovoria milionári vo Vás? 🙂

Ročné voľno

Stále neviete čo chcete robiť? 👽 Chodíte do tej istej práce a nebaví Vás? 👳‍♂️ Radšej by ste robili niečo iné? 👩‍ Zoberte si ročné voľno. Áno, počujem, niečo také si nemôžete dovoliť. Skúsme si najskôr predstaviť, že by ste si to mohli dovoliť. Predstavte si, že by ste si zobrazili ročné voľno od práce, ktorú robíte teraz. Sadnite si a zamyslite sa, čo by ste chceli robiť. Ako by tento rok vyzeral? Kam by ste išli? Čo by ste robili? Pracovali by ste na niečom inom? S kým by ste trávili čas? Popíšte rok Vášho voľna čo najpresnejšie. Hm, tak čo? Zistili ste o sebe niečo zaujímavé?

Hravá streda

Vyskúšajte každú stredu (alebo aspoň raz 🙂 ) hru s názvom Hravá streda. Predstavte si, že by táto streda bola najzábavnejším dňom. Že by táto streda bola ideálnym dňom vo Vašom ideálnom živote. Vezmite si pero a papier alebo niečo kam si robíte poznámky a mám pre Vás zopár otázok. Pozrite sa na Vašu dnešnú hravú stredu a zodpovedzte tieto otázky:

 • Ako to u Vás vyzerá?
 • Kde žijete?
 • S kým žijete?
 • Kedy ste vstali? Vstali ste už vôbec?
 • Čo urobíte zo všetkého najskôr?
 • Kedy začnete s tým, čo máte dnes v pláne?
 • Kam pôjdete?
 • Čo presne robíte?
 • S kým to robíte?
 • Čo prebieha po zvyšok dňa?
 • Kedy skončíte?
 • Čo budete robiť potom?
 • Aký budete mať večer?

Tak ako sa má Vaša hravá streda? 🙂

5 otázok

Pokiaľ ešte stále tak trochu potrebujete zanalyzovať čo vlastne chcete je tu ešte metóda s názvom 5 otázok. Vezmite si pero a papier a zodpovedzte si týchto 5 otázok:

 1. keď sa na svoju kariéru pozriem spätne, kedy som bol/a najšťastnejší/ia?
 2. kto je mojím kariérnym vzorom?
 3. komu závidím?
 4. s čím je pre mňa tažké prestať?
 5. do akého projektu by som sa pustil, kebyže viem, že uspejem?

Tak čo? Už máte svoje odpovede? 🙂

 

P.S. Ak chcete  dostávať ďalšie tipy  na osobný rozvoj, čítanie alebo cestovanie, pridajte sa k nám do facebookovej skupiny Kaviarňový klub.
P.S2. Dajte článku like a zdieľajte ho na Facebooku, aby o ňom vedelo viac ľudí 🙂

Vynovený online kurz Žiarovka mysle len za 2 EUR na deň

Získajte 30 online lekcií len za 59 EUR. Vynovený online kurz Žiarovka mysle obsahuje 30 praktických lekcií pre sebakoučing.
Neváhajte, pridajte sa k nám a žiarte!