fbpx
Benedek Totth

Benedek Totth: Mŕtve body

KNIHOTIP 10 Benedek Totth: Mŕtve body

Každý pondelok nájdete vo facebookovej skupine Kaviarňový klub tip na knihu na aktuálny týždeň. Na webových stránkach kaviarňového koučingu nájdete následne tieto tipy s týždňovým omeškaním. V tejto pravidelnej rubrike dostanete stručné info o čom kniha je, info o autorovi a prípadne tip, kde si knihu môžete zakúpiť za zvýhodnenú cenu .

Benedek Totth

Benedek Totth je okrem spisovateľa aj prekladateľ. Benedek Totth pochádza z maďarska a z angličtiny preložil viac ako 50 románov. Zatiaľ je autorom dvoch románov. Posledný sa volá Vojna po poslednej vojne a prvým bol Mŕtve body. Tento mu vyšiel síce už v roku 2014, ale slovenskému prekladu sa mu dostalo až v roku 2017. Benedek Totth má tridsať rokov.

Benedek Totth a Irvin Welsh

Kniha Mŕtve body je svojou drsnosťou prirovnávaná k Trainspottingu od Irvina Welsha. Jazyk, ktorý autor používa je svieži, ale šokujúci, drsný ale láskavý.

Benedek Totth a Lucia Molnár Satinská

Autorkou slovenského prekladu knihy je Lucia Molnár Satinská. Preloženie knižky do slovenčiny bolo tak trošku výzvou, kvôli menej rôznorodému slovenskému jazyku. Nakoniec aj samotný názov je v slovenčine tak nejako dvojznačný, ako Mŕtve body, teda z angličtiny Mŕtve telo.

Benedek Totth a o čom to je?

Dej knihy je zasadený do prostredia juniorských plavcov, od ktorých sa teda očakáva väčšia poslušnosť vzhľadom na ich vzťah k športu. Avšak opak je skutočnosťou, vzťahy sú tu drsné a chladné. Čitateľ je hneď vhodený do víru udalostí bláznivou jazdou mladých ľudí v otcovom aute. Jazda naberajúca na rýchlosti sa nevyhne tragédii, čo smeruje k ďalším udalostiam a aj keď si stále myslíme, že už nič horšie sa nemôže stať, dej sa stáva brutálnejším.

Kniha pre pubertiakov?

Benedek Totth svoju knihu neadresuje mladým čitateľom, hoci dej knihy je o nich. Kniha odhaľuje zložité vzťahy rodičov a detí. A hoci autor nerobí obeť ani z jedných, ani z druhých, kniha si svoju obeť nakoniec nájde.
Prečítajte si knihu Mŕtve body a nechajte sa jej dejom otriasť.

P.S. Ak chcete dostávať viac tipov  na čítanie alebo sa podeliť s tým, čo práve čítate, pridajte sa k nám na Facebooku do skupiny Kaviarňový klub. Tešíme sa na nových členov! 🙂
P.S1. Dajte like článku a zdieľajte ho na Facebooku pomocou tlačidla Zdieľať a dajte o ňom vedieť aj iným 🙂

Chcete mať skvelý život? :)

Stiahnite si ZDARMA 10 krokový checklist skvelého dňa

A postupne si z viacerých skvelých dní vyskladajte skvelý život! :)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pro účely spracovania tohoto komentára. Ochrana osobných údajov