Mojou prácou je vytvorenie Vášho lepšieho života 🙂

Osobnému rozvoju, nájdeniu motivácie a zvyšovaniu osobnej pohody sa venujem už skoro 20 rokov.

Počas tohto obdobia som prečítala desiatky kníh zaoberajúcich sa touto a podobnými témami. Spoznala som viacero známych či menej známych autorov a ich prístupov. Informácií, ktoré sa na mňa valili, bolo veľmi veľa, avšak postupne som sa prepracovala k najdôležitejšej veci. A to k tomu, ako mať skvelý život.

Skvelý život je možno dosiahnuť poskladaním jednotlivých skvelých dní. A skvelý deň môže byť aj vďaka jednému malému skvelému okamihu.

 

A malý skvelý okamih sa získa tak, že si uvedomíme ten okamih, ktorý sa práve deje a nájdeme na ňom niečo skvelé. Pokiaľ pracujeme na tom, aby takýchto skvelých okamihov počas dňa bolo čo najviac, tak zrazu stále viac a viac hodnotíme deň ako skvelý a zrazu zistíme, že skvelý je celý život.

 

Aj keď sa stane, že môj deň je bežný, šedivý alebo dokonca celkom nanič, idem spať a počkám na zajtra alebo sústredím pozornosť na niečo skvelé a zrazu môžem povedať, že ten deň bol skvelý, lebo práve tá jedna chvíľa bola skvelá. 

Naučiť sa mať skvelý deň a skvelý život  nie je nič zložité a je to niečo, čo Vás môžem naučiť. Pokiaľ sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou, otvoríte svoju myseľ, bude aj Váš život skvelý!
Idete do toho? 🙂

Moje hodnoty

Moje hodnoty je niečo, na čom si veľmi zakladám, ide o veci, ktoré vyznávam a na ktoré nedám dopustiť.  Všetky tieto hodnoty nájdete v celom mojom prístupe k životu, ľuďom okolo mňa, klientom, zároveň sa odrážajú v celej mojej práci pre Vás

  • Sloboda
  • Čas
  • Slušnosť k druhému
  • Poctivosť
  • Kvalita
  • Presnosť
  • Dodržanie slova
  • Dôvera
  • Jednoduchosť
O mne

Moja vízia

Pomáham ľuďom utriediť si myšlienky, zistiť čo je pre nich naozaj dôležité a ujasniť si priority.

Hľadám pre klienta tie najlepšie možnosti prežitia jeho skvelého dňa a postupne aj celého života.

Mojou prácou je, aby každý klient našiel odvahu a vykročil za svojím novým skvelým životom.

Pridajte sa ku mne a vytvorme spolu lepšie životy a lepší svet pre nás všetkých! 🙂

Môj príbeh

V roku 2002 som ukončila štúdium na vysokej škole a mojim vyštudovaným odborom boli informačné technológie.  A keďže človek má ten život nejako tak nalinkovaný, tak už počas školy som pracovala v počítačovej firme. Po skončení štúdia som sa zamestnala v ďalšej počítačovej firme a dnes už mám za sebou viac ako 15 rokov praxe v tomto odbore a prešla som ďalšími piatimi relatívne veľkými firmami. 

Postupne som sa prepracovala na rôzne manažérske pozície a viedla som menšie tímy ľudí. Práca s ľuďmi ma bavila, tiež ma bavilo hľadať chyby v softvéroch. Avšak stále viac a viac som mala pocit, že mi niečo uniká. Že sedenie celý deň za počítačom, študovanie rôznych špecifikácii k softvérom, večné vypisovanie mailov a ťukanie do klávesnice nie je to pravé pre mňa. 

Začínala som byť nespokojná, chcela som robiť viac pre ľudí, byť užitočná. Chcela som aby moja práca mala zmysel.

Začala som hľadala cestu ako to zmeniť. Ako zmeniť prácu v kancelárii s počítačmi a nezmyselnými, neosobnými počítačovými programami na pomoc ľuďmi. Hľadala som cesty ako čo najviac ľuďom pomáhať.

V roku 2012 som sa jedného dňa rozhodla, že sa prihlásim na štúdium psychológie. Moje okolie sa dosť čudovalo, ľudia naozaj očakávajú, že keď už raz sadnete do jedného vlaku, tak v ňom sedíte, trpíte a  nakoniec v ňom aj zostarnete alebo umriete predčasne.

Pre mňa to ale začínalo byť nevydržateľné. Cítila som, že to musí ísť aj inak.

Štúdium psychológie som o tri roky ukončila s titulom bakalára a aj napriek mojej pomerne náročnej práci som skončila s najlepšími študijnými výsledkami z nášho v ročníka. Stále som však nevedela čo ďalej, bakalársky diplom zo psychológie je len malý základ a plat, ktorý som dostávala v počítačovej firme bol stabilný a umožňoval mi život na relatívne vysokej nohe.

Stále som hľadala cesty, ako to zmeniť, ale zároveň som zostávala pracovať v oblasti informačných technológií. Moja práca ma ale neuveriteľne vyčerpávala. Ľudia, ktorých som stretávala v práci boli leniví, klamali, robili nepoctivú robotu. Nedokázala som sa s tým vyrovnať a len sa ticho prizerať. Toto viedlo stále k väčším a väčším konfliktom. 

Nechcela som pôsobiť medzi takýmito ľuďmi, nechať si na seba fúkať chladný vzduch z klimatizácie a chodiť domov na smrť vyčerpaná, frustrovaná a nenormálne nahnevaná.

Som vášnivý čitateľ. Okrem štúdia som sa počas celého života venovala čítaniu rôznych kníh. Dnes ich už mám prečítaných viac ako 1200, z čoho veľa kníh sa venovalo rôznym prístupom v oblasti osobného rozvoja. Z kníh som načerpala rôzne vedomosti, poznatky, naučila som sa, ako tieto náročné životné situácie zvládať. Bola som teda v rámci toho čo sa dialo ako tak v pohode.

Naučila som sa ako byť sebavedomá, veriť si, ako vedieť, že moja cena je vysoká aj bez toho, aby to videli ostatní. Chcela som toto učiť aj druhých ľudí. Postupne som sa dostala ku koučingu a rozhodla som sa na túto pomaly cestu vykročiť. 

V roku 2016 som založila web stránky Kaviarňového koučingu, na ktorých sa práve nachádzate. Postupne som ich budovala, študovala marketing, veci ohľadom online podnikania. Stále som však nevedela, čo s tým.

Ako to mám spraviť, že nechcem robiť prácu, ktorú robím, ale zároveň potrebujem tie peniaze, ktoré v nej zarobím? Poznáte to, cesta z rozbehnutého a v podstate dobre vynášajúceho vlaku, nie je vôbec jednoduchá.

Nemala som nikoho, kto by ma finančne podporil a na koho by som sa mohla spoľahnúť a ani som nemala na účte milióny, aby som si mohla dovoliť zostať bez príjmu.

 

V roku 2016 založila stránky Kaviarňového koučingu, na ktorých už druhej verzii sa práve nachádzate. Z poslednej práce som nakoniec odišla a istú dobu pobývala zaregistrovaná na úrade práce. A vďaka úradu práce som začiatkom roka 2018 absolvovala akreditovaný kurz koučingu a získala som tak medzinárodne uznávaný certifikát ICF certifikovaných koučov.

Certifikát získaný na tomto kurze zaručuje, že moje služby sú na najvyššej úrovni. Zároveň ma tiež zaväzuje k dodržiavaniu etických princípov nielen v mojej práci, ale aj v mojom živote. Tieto etické princípy sú súčasťou etického kódexu medzinárodnej asociácie koučov (ICF - International Coach Federation). 

Tento kurz ma nakopol. Zrazu mi bolo úplne všetko jasné. Žiadne počítače, softvérové nenormálnosti, naťahovanie sa s blbcami. Začala som tvrdo makať na sebe a na týchto stránkach. Začala som ešte viac študovať marketing, možnosti online predaja a hľadala som pre seba tú najlepšiu cestu. Hľadala som tú najlepšiu cestu, ktorá by vyhovovala mne a ktorou by som zároveň bola prospešná iným ľuďom. 

K mojej veľkej záľube okrem kníh patrí cestovanie. A to veľmi hralo do karát s týmto novým životným štýlom, ktorý som si zvolila. Koučing a online podnikanie mi umožňujú pracovať z ľubovoľného miesta! Internet a táto dnešná doba sú v tomto skvelé!

Dnes už mám pre Vás hotových niekoľko online tréningov a poctivo pracujem na ďalších skvelých veciach pre Vás. Viem, že aj napriek tomu, aký je niekedy svet okolo, je možné vnímať ho pekne, nájsť v ňom krásy a zázraky. Pretože každý z nás je zázrakom!

A čo o mne hovoria moji zákazníci? 

Rozhovory s Andreou sú pre mňa cenné v tom, že mám od začiatku pocit že všetko sa dá vyriešiť, že na veci sa dá nazerať z rôznych uhlov pohľadu, a každý problém v zásade ani nie je problémom, skôr prostriedkom ako sa vyrovnávať s rôznymi životnými situáciami a aký postoj zaujať, lebo za všetko čo si vo svojom živote nastavíme, preberáme absolútnu zodpovednosť. Andrea je skvelá v tom, že jej otázky smerujú vždy o niečo hlbšie než sme bežne zvyknutí, a tým som nútená viac sa zamýšľať nad konkrétnou situáciou. Andrea ma vždy privedie k tomu, aby som si nastavila reálny cieľ a aj postupnosť jednotlivých krokov vedúcich k naplneniu. Jej koučing vrelo odporúčam a som rada, že mi je nablízku, keď sa potrebujem pohnúť vpred.
KlaudiMedicínsky reprezentant
Kaviarňový koučing som sa rozhodla vyskúšať, pretože som dúfala, že pohľad profesionála mi pomôže objaviť, čo mi uniká, aby som sa vymotala z cyklických nefunkčných vzorcov, zahodila obavy a posunula sa ďalej profesionálne aj osobne. Nielenže sme spolu našli konkrétne kroky, ktoré môžem aktívne podniknúť a postupne dosiahnuť svoj cieľ, spoznala som aj nádhernú osôbku s inšpiratívnym príbehom, plnú ľudskosti a ochoty pomôcť. Po šálke voňavej kávy odídete zo svojho koučingového stretnutia pozitívne naladení, usmiati a plní nadšenia a motivácie sa konečne pustíte do plnenia svojich snov.
MajkaDula

Ďalšie dôkazy namiesto sľubov 🙂

Projekt život Úspešný kouč