fbpx
Ako uspieť?

Ako uspieť?

V mesiaci apríl tu máme tému úspechu. Každému úspechu však zväčša predchádza neúspech, strach a pochybovanie o sebe. Asi každý jeden z nás rieši v sebe dookola otázky, čo ak zlyhám, čo ak neuspejem, čo ak sa to nepodarí. A v neposlednom rade asi každý rieši a čo na to potom povedia ostatní?

Ak chcete naozaj uspieť, prečítajte si mojich 5 tipov ako uspieť a nenechajte sa už viac zastrašiť.

Teda ako uspieť?

Vizualizujte si úspech

Ovládnite svoju myseľ a namiesto toho, aby ste si predstavovali zlé scenáre, zamerajte sa na to, ako budete úspešný. Podrobne si predstavujte ako to bude vyzerať, keď sa Vám podarí uspieť. Predstavujte si, ako sa budete cítiť. Ako sa k Vám budú správať ľudia vo Vašom okolí, ako sa bude správať Vaša rodina. Ako sa bude správať každý, kto je pre Vás dôležitý. Predstavujte si, čo všetko bude iné, keď sa Váš úspech dostaví.
Zameriavajte sa vždy na dobrý výsledok a preháňajte.

Neporovnávajte sa s druhými

Častou obavou prečo ani len nevykročiť býva porovnávanie sa s druhými. Nájdeme si niekoho, komu tajne závidíme a zároveň ho neznášame, lebo jemu sa darí. A hneď začneme hľadať, v čom je ten človek lepší, krajší, chudší, bohatší a nájdeme milión vecí, ktoré on má a ktoré nám určite zabránia dosiahnuť úspech. Verte, že v podstate sme všetci rovnakí a tento človek o sebe rovnako pochyboval a pochybuje ako vy. To, čo on urobil inak bolo, že sa nenechal odradiť, nenechal sa obalamutiť zdaním, že ten druhý to určite dokáže a ja na to nemám.

Alebo sa porovnávajte, ale s vaším vzorom 🙂

Nájdite si niekoho, koho obdivujete a kto bude vašim vzorom. Sledujte daného človeka, čo robí, ako žije, ako pracuje. Sledujte ho a začnite ho napodobňovať. Postupne skúšajte robiť veci tak, ako ich robí váš vzor. Keď sa to podarilo jemu, určite sa to podarí aj vám. Buďte ako opica a napodobnite jeho myslenie. Skamaráťte sa vo vašej mysli (alebo aj naozaj) s vaším vzorom a robte všetko spolu. Predstavujte si jeho podporu a nechajte sa ním chváliť.

Vždy sa pýtajte

V každej situácii si uvedomte, že váš úspech záleží od toho či sa opýtate. váš úspech záleží od toho či to skúsite. Úspech záleží od pokusu. To znamená, že pokiaľ ani nezačnete, pokiaľ to neskúsite, pokiaľ sa neopýtate, výsledok sa nedostaví. Za každou otázkou či pokusom môže byť výsledný úspech a vaša výhra. Záleží len na tom či to risknete a opýtate sa. Pamätajte, pokiaľ sa neopýtate, odpoveď bude nie. Pokiaľ to ani len neskúsite, úspech vás určite sám od seba nenavštívi.

Nemajte výhovorky

Všimli ste si koľko výhovoriek si vieme vymyslieť? Koľko máme nachystaných argumentov, prečo sa to nepodarilo? Akými rôznymi spôsobmi vieme vysvetliť čo sme urobili zle a prečo sme nevyhrali? Koľkokrát len dookola hovoríme o tom, čo sa nám nepodarilo a prečo. Koľko času strávime hľadaním výhovoriek a dôvodov? Čo takto sa namiesto toho zamerať na to, čo sa by sa dalo urobiť inak? Čo takto hľadať spôsoby, ktorými by to išlo? Čo takto si sadnúť na zadok a začať naozaj makať? Alebo začať byť akčný, jednoducho vykročiť a splniť si svoje sny?

 

P.S. Ak chcete  dostávať ďalšie tipy  na osobný rozvoj, čítanie alebo cestovanie, pridajte sa k nám do facebookovej skupiny Kaviarňový klub.
P.S2. Dajte článku like a zdieľajte ho na Facebooku, aby o ňom vedelo viac ľudí 🙂

P.S3. Pozrite na akciu nižšie, neváhajte, vstúpte do jedinečných online kurzov ešte dnes za zvýhodnenú cenu.

 

Vynovený online kurz Žiarovka mysle len za 2 EUR na deň

Získajte 30 online lekcií len za 59 EUR. Vynovený online kurz Žiarovka mysle obsahuje 30 praktických lekcií pre sebakoučing.
Neváhajte, pridajte sa k nám a žiarte!