fbpx
Čo chcem robiť

Čo chcem robiť?

Nebaví Vás práca? Chceli by ste robiť niečo iné? Ale vlastne neviete čo by to mohlo byť?

Ľudia sú od prírody taký ten nespokojný tvor. Je zmena práce naozaj vždy to, čo hľadáte a potrebujete? Prečítajte si 3 veci, nad ktorými sa pri tom treba zamyslieť. Pri čítaní tohto článku sa Vám bude hodiť pero a papier 🙂

Zamerajte sa na otázku čo chcem robiť

Ľudia sa väčšinou zameriavajú na to čo nechcú. Pozerajú sa na všetko zlé na tom, čo robia. Sú nespokojní a frflú. Stále hľadajú čo im vadí a hovoria o tom, čo nechcú robiť. Sťažujú sa, akú majú hroznú prácu, hrozných kolegov a najhorší život.

Takto sa ale nič nikam neposunie a veci sa samé od seba nezmenia 🙂 Namiesto toho venujte pozornosť tomu, čo naozaj chcete. V každej chvíli, keď chcete negatívne hodnotiť Vašu súčasnú prácu, zastavte sa a porozmýšľajte. Akú prácu by ste vlastne chceli? Zanalyzujte si, čo je to naozaj, čo Vám na súčasnej práci naozaj vadí. Premyslite si, čo by ste chceli zmeniť najviac. Uvažujte, čo by ste chceli robiť, čo by Vás bavilo. Zamerajte sa na otázku čo chcem robiť. 

Premýšľajte ako by to v tej vysnívanej práci malo vyzerať, ako by ste trávili svoj pracovný deň, ako by ste vychádzali z kolegami, s kým by ste sa cez den stretávali, kam by ste chodili na kávu, kto by boli Vaši ideálni zákazníci. Robili by ste iba z domu? Cestovali by ste každý týždeň niekam inam? Ako by Vás to najviac bavilo? Čo by Vám najviac vyhovovalo?

Spíšte si čo teda vlastne chcete 🙂

Čo tým chcete získať

Ďalej sa zamyslite nad Vašimi pohnútkami. Prečo Vám tá súčasná práca vlastne nevyhovuje? Prečo chodíte z práce nešťastní a nasrdení? Nie je za tým niečo iné ako práca samotná? Neštve Vás šéf či kolega? Nevadí Vám priestor, v ktorom celý deň ste? Vyhovuje Vám pracovný čas? Nechutí Vám káva v práci? Varia v tej kantíne fakt hnusne? Oceňujú Vás dostatočne? Nestalo sa v minulosti niečo, čo ste stále neprekonali? Je nejaká konkrétna časť Vašej práce, ktorá Vás naozaj štve?

Kebyže robíte niekde inde čo by ste tým chceli získať? Viac voľnosti? Iný pracovný čas? Nových kamarátov? Ušetrili by ste čas na cestovaní do práce? Jedli by ste kvalitnejšie jedlo a pili lepšiu kávu? Viac by ste cestovali? Boli by ste menej unavení?

Spíšte si prečo to teda vlastne chcete 🙂

Čo by ste stratili

Teraz sa  zamyslite čo by ste stratili kebyže odídete zo súčasnej práce. Rozhliadnite sa okolo a zapisujte si. Neprišli by ste o nejakú dobrú kamošku, s ktorou sa Vám dobre spolupracuje? Neprišli by ste o kolegov, s ktorými radi trávite čas v kuchynke? Mali by ste s kým vôbec ísť na obed či kávu? Neprišli by ste napríklad pri práci z domu o aspoň aký taký pohyb, ktorý teraz máte? Nestratili by ste úplne kontakt s ľuďmi? Prestali by ste sa ráno obliekať a trávili by ste celý deň v teplákoch či pyžame? Čo by Vám mohlo časom naozaj chýbať? Mali by ste dosť peňazí? A čo tie benefity, ktoré  v tejto práci máte?

Spíšte si, čo by ste mohli stratiť 🙂

Oceňte čo máte a spravte malú zmenu

Pozrite sa na svoj zoznam.

Najskôr oceňte to dobré, čo máte. Resp. doteraz ste to asi za dobré nepovažovali, ale teraz ste to označili za niečo, čo by Vám mohlo chýbať. Oceňte to a poďakujte za to, že to teraz máte.

Teraz vyberte jednu vec a zamyslite sa, ako by sa dala zmeniť. Nájdite spôsob, ako urobiť drobnú zmenu v tom, čo máte. Nájdite takú vec,  ktorá by Vám urobila najväčšiu radosť. Nájdite túto jednu vec a choďte o ňu požiadať! 🙂

 

P.S. Ak by ste chceli konkrétne tipy ako zistiť čo presne chcete, pridajte sa k nám do facebookovej skupiny Kaviarňový klub. V tejto skupine získate aj tipy na čítanie a cestovanie 🙂

P.S2. Dajte článku like a zdieľajte ho na Facebooku, aby o ňom vedelo viac ľudí 🙂

P.S3. Ak by ste potrebovali pomoc s tým čo vlastne chcete a s uvedomením si toho čo máte, koučing je skvelý nástroj. Ozvite sa mi a ja Vám rada pomôžem. Vyplňte formulár nižšie alebo kliknite sem a objednajte si stretnutie.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia Vašej otázky. Ochrana osobných údajov

 

Chcete dostávať novinky z tejto stránky? Kliknite sem a prihláste sa na odber noviniek 🙂

 

Vynovený online kurz Žiarovka mysle len za 2 EUR na deň

Získajte 30 online lekcií len za 59 EUR. Vynovený online kurz Žiarovka mysle obsahuje 30 praktických lekcií pre sebakoučing.
Neváhajte, pridajte sa k nám a žiarte!