Koučing a tarotové karty

Koučing a tarotové karty

Ako návštevníci tejto stránky koučing ako nástroj osobného rozvoja poznáte. Pri osobnom rozvoji ide tiež o lepšie sebaspoznávanie, lepšie pochopenie toho, čo sa nám v životoch deje a tiež lepšie pochopenie myslenia a správania druhých. Možno to znie divne, ale toto je možné aj pomocou tarotových kariet. Áno, čítate dobre, tarotové karty.

Prečo tarotové karty?

Už dlhšiu dobu som hľadala niečo, čo by doplnilo moju koučingovú prácu. Hľadala som niečo, vďaka čomu budem môcť mojim klientom pomôcť ešte lepšie. Niečo, čo mi pomôže lepšie pochopiť situáciu, v ktorej sa moji klienti nachádzajú a prečo sa do nej dostali. Niečo, čo nám pri spoločnej práci ukáže aj hlboko skryté bloky, hlbšie príčiny a zatajené problémy. Hľadala som spôsob, ako viac a hlbšie  preniknúť do klientovej duše, spoznať klienta hlbšie a zároveň mu tak vedieť lepšie pomôcť. Nechcela som však zostávať už iba na povrchu, chcela som sa pozrieť klientovi až do duše a tak prispieť k pochopeniu, liečeniu a uzdraveniu.

Ako som sa k tomu vlastne dostala?

K duchovnu ma to ťahá už niekoľko rokov. Už je to dlhší čas, čo si uvedomujem, že každý z nás je niečo viac. Nie sme len mäso a kosti a nemáme len tento jeden život. A keďže my nie sme len také jednoduché zoskupenie buniek, nemôžu byť jednoduché ani naše problémy. Čo však s tým? Ako prežiť život čo najlepšie, keď sa nám naše problémy niekedy zdajú nepochopiteľné, nezvládnuteľné a niekedy až presahujúce hranicu normálnosti? Vyhovárať sa na rodičov a nešťastné detstvo už nie je dosť. Čo ak naše problémy a životné situácie majú hlbšie príčiny? Čo si naša duša prišla na tento svet a do tohto života vyriešiť? Čo sa máme o sebe naučiť? Čo máme pochopiť, prežiť, odpustiť?

Rok 2020 bol asi pre každého z nás iný ako roky predtým. Myslím, že väčšina z nás mala viac času. A tento čas sme mohli využiť venovaniu sa sebe a svojim najbližším. A zároveň nám práve tento čas  dal možnosť viac sa zamýšľať nad životom. Nad tým, prečo tu vlastne sme. Prečo sa nám dejú niektoré veci. Prečo sa nám niektoré veci opakujú? Prečo veci nevychádzajú tak ako by sme chceli? Čo nám bráni, aby sa nám splnilo to, po čom túžime? Ako by sme vlastne chceli naozaj žiť? A asi najviac sme sa snažili prísť na to, čo sa to vlastne deje okolo nás? Prečo sa to deje? Čo sme komu urobili? Čo kto chce urobiť nám? A prečo?

Ja sama som po odpovediach na tieto otázky začala pátrať. Bolo jasné, že v televízii ani v rozhlase som sa k hlbším odpovediam nemohla dostať. Ale ja som chcela ísť hlbšie. Ako prvé záchranné koleso sa ku mne dostal portál Príznaky transformácie. Rôzne náhľady ako sa tam pozerali na vonkajšiu situáciu ma zaujal. Začala som veci študovať, skúmať, analyzovať, spájať, chápať. Niežeby som dovtedy bola ako úplne blbá, ale tieto nové informácie mi otvorili oči.

Kto ma učil tarotové karty vykladať?

Trošku neskôr som nejakou náhodou, na ktorú si už nespomínam (a náhody neexistujú), narazila aj na kartárku Silviu Rei. Jej výklady ma veľmi zaujali. Každý týždeň som netrpezlivo čakala na jej výklady či už všeobecné alebo pre jednotlivé životné čísla. Silviine výklady ma často držali nad vodou, často som vďaka nim pochopila, čo sa vlastne deje, prečo sa to deje, čo sa deje so mnou, prečo sa cítim v niektoré dni divne. A hlavne som sa naučila byť v kľude a mať viac v paži. Po každom Silviinom výklade som si uvedomila, že všetko sa deje z nejakého hlbšieho dôvodu a mojou úlohou je byť v kľude, byť sama sebou a veriť vo vesmír a jeho načasovanie.

Hoci som Silviine výklady sledovala stále a pravidelne, ani len mi nenapadlo, že aj ja by som mohla vykladať karty. Skutočne som nad tým vôbec nerozmýšľala. V posledných týždňoch som začala sporadicky sledovať aj rôzne ďalšie kartárky a spôsoby ich práce. Stále viac a viac som bola fascinovaná, že tie karty teda vedia čo hovoria, že tie výklady sedia a vychádzajú.

A potom som si len tak zo srandy povedala, že si kúpim aj ja nejaké karty. Karty som si kúpila, dokonca dvoje, ale nemala som s nimi žiadne plány. Len som si ich tak uložila do poličky a uvažovala som, aké ďalšie karty si kúpim. A potom jedného dňa osvietilo. Veď to môžem robiť aj ja. Veď aj ja sa môžem naučiť vykladať karty. Veď možno sú karty práve tá cesta, ktorú som hľadala. Tá správna cesta pre mňa a mojich klientov.

Následne som si zohnala ďalšie karty, nie len tarotové, sledovala som ďalšie kartárky, slovenské, české aj rôzne zahraničné a spôsoby ich práce. Pozháňala som si rôzne videá z internetu, prečítala som si rôzne články a začala som študovať knihy o vykladaní kariet a hlavne tarotových kariet. Najskôr som sa samozrejme cítila nakompletku stratená, ale postupne sa mi otvoril úplne nový svet. Svet čítania kariet a rozprávania sa s nimi.

V ktorej oblasti je možné tarotové karty použiť?

Ešte stále to možno vyzerá ako nejaká mágia či výmysel a neviete, ako by vám to mohlo byť prospešné? V ktorých oblastiach môžu karty pomôcť? Ako spoznáte, že vy by ste mohli byť adeptom pre výklad kariet? Odpoveď je jednoduchá: Výklad kariet je pre každého a tarotové karty poskytnú náhľad do akejkoľvek oblasti života. Tarotové karty vám teda pomôžu pri riešení otázok ako napríklad:

 • Aký je zmysel môjho života?
 • Aké je moje poslanie?
 • Na čo sa mám v týchto dňoch sústrediť?
 • Čo bráni mojim snom v ich naplnení?
 • Mám zmeniť prácu?
 • Čo robím zle, že sa mi nedarí?
 • Čo sa mám v tejto situácii naučiť?
 • Ako sa mám rozhodnúť?
 • Ako sa bude vyvíjať tento môj vzťah?
 • Čo cíti tá druhá osoba?
 • Čo môžem spraviť, aby som sa zmierila s minulosťou?
 • Čo mi bráni, aby som sa pohla tým správnym smerom?
 • Aké sú moje silné stránky a ako ich môžem rozvíjať?
 • Zlepší sa budúci rok stav mojich financií?
 • Čo mi chce môj anjel strážny povedať?

Ako to tarotové karty robia?

Naozaj neviem 🙂 Ale viem, že tarotové karty sú veľmi šikovné a chcú s nami komunikovať a pomáhať nám. Verím, že tarotové karty pomôžu pri mojej práci všetkým mojím klientom a každému z vás rada poskytnem zážitok z objavovania, skúmania, spoznávania a zlepšovania seba samého aj pomocou kariet.

A keďže koučing je spôsob práce, pri ktorom klientovi neradím, a ja som hľadala spôsob ako vám predsa len nejaké tie rady poskytnúť, tak verím, že rady, ktoré vám dajú karty, budú pre vás užitočné, cenné a prispejú k zmene vašej osobnosti a zlepšeniu vášho života.

Máte už pre karty nachystanú otázku?

Neváhajte a ozvite sa mi 🙂

Pre objednanie výkladu kariet klikajte sem

P.S. Ak chcete  dostávať ďalšie tipy  ako si plniť sny či rozvíjať samého seba, dajte like našej stránke facebook.com/kaviarnovykoucing

P.S2. Ak chcete dostávať tipy na čítanie a zároveň zdieľať čo práve čítate, pridajte sa k nám do facebookovej skupiny Kaviarňový klub.

P.S3. Dajte článku like a zdieľajte ho na Facebooku, aby o ňom vedelo viac ľudí 🙂

Robte týchto 10 vecí a majte skvelý život!

Zadajte svoj email a stiahnite si  svoj zoznam ZDARMA